Всі крапки над і: що треба знати про оплату за доставку газу
опубліковано 30 листопада 2020 року о 15:04

Вже майже рік клієнти АТ «Дніпропетровськгаз» сплачують за розподіл блакитного палива окремо від оплати за спожитий газ. Деякі питання досі залишаються незрозумілими для споживачів. Відповісти на них погодився директор комерційний АТ «Дніпропетровськгаз» Віталій Косенко. 

-  Чому споживачі отримують дві різні платіжки: окремо за газ і за його розподіл? 

- 24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг змінила порядок оплати послуг з доставки газу. З січня 2020 року вартість послуги з доставки газу виключена із загального рахунку за газ і виставлена окремим платежем. Це пов’язано з анбандлінгом ринку газу та приведенням його до європейських стандартів. Така схема розрахунку за блакитне паливо є максимально прозорою. Споживачі розуміють, за що конкретно та яку суму вони сплачують. Хочу звернути вашу увагу, що транспортування газу оплачувалося завжди, але раніше ця сума була включена у вартість одного кубічного метру газу.

- Чому за доставку газу сплачують всі споживачі, адже деякі прокладали труби до осель власними силами? 

- Для одних труби прокладала держава, для інших - будівельна або газова компанія, або ж споживачі самі проклали трубу до власного будинку. Єдине, для чого всі ми будували ці труби - це рух газу в наші будинки. Надійне і безпечний рух газу - це робота газовиків. Вони рухають газ, створюючи, підтримуючи і контролюючи тиск. Вони знаходять витоку газу, ремонтують все труби і запобігають аваріям. АТ «Дніпропетровськгаз», в першу чергу, відповідає за безпеку газопостачання в цілому. Тому сплачуючи за доставку газу, ви сплачуєте не за труби, а за безперебійне та безаварійне користування газом 24/7.

- Від чого залежить вартість доставки газу?

- Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від обсягів споживання. За основу береться обсяг споживання газу протягом "газового року".  Газовий рік - це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується так: сума кубів газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісячно протягом року. На сьогодні тариф для клієнтів АТ «Дніпропетровськгаз» складає 1,37 грн.

- Чому клієнти сплачують за доставку газу на основі обсягів споживання у минулому газовому році? 

- АТ «Дніпропетровськгаз» працює за принципом замовленої потужності. Всі споживачі повинні отримувати газ 24/7 упродовж усього року. Для того, щоб правильно регулювати роботу газорозподільної системи, спеціалісти повинні прогнозувати кількість газу, що буде спожитий кожного дня. Виходячи з цієї інформації вони регулюють тиск в мережах, щоб газове обладнання працювало безперебійно.

- Чому газовий рік триває до 1 жовтня, а перерахунок плати відбувається тільки з 1 січня?

- По-перше, НКРЕКП встановлює тариф для газорозподільних компаній з 1 січня. Тому що він має врахувати зміни в економіці, які відбулися за поточний рік, - зростання мінімальної зарплати, інфляція, вартість технологічного газу. По-друге, листопад та грудень АТ «Дніпропетровськгаз» використовує для уточнення та аналізу обсягів споживання за «газовий рік», особливо актуально це для тих споживачів, хто з якихось причин не передав показання газового лічильника вчасно.

- Чому послуги доставки газу оплачуються рівними частинами протягом року?

Газова інфраструктура повинна завжди перебувати в робочому стані і підтримувати тиск газу. Він повинен бути достатнім для того, щоб всі споживачі могли споживати газ в будь-який час. Підтримка тиску в системі пов'язана з постійними витратами: технологічний газ, ремонти, заміна газового обладнання. Розуміння цих параметрів дозволяє операторам газорозподільних мереж підтримувати мережу в робочому стані і планувати витрати, інвестиції, проведення заходів по підвищенню безпеки газопостачання. Ці витрати є постійними. Вони не залежать від обсягів споживання. Отримуючи плату 12 однаковими платежами протягом року газорозподільні компанії можуть планувати роботу, заміну обладнання, реконструювати мережі, виходячи з потреб споживачів.


- Коли необхідно сплачувати за розподіл газу? 

- Оплата за доставку газу повинна здійснюватися до 20 числа поточного місяця. Тобто за листопад – до 20 листопада, за грудень – до 20 грудня. До речі, оплата рівними частинами протягом усього року значно зменшує фінансове навантаження на споживачів під час опалювального сезону.

- Як можна сплатити за доставку газу? 

- Сплачувати за розподіл блакитного палива можна багатьма способами: у відділенні банку, на пошті, через платіжні термінали.

Реквізити АТ «Дніпропетровськгаз» для перерахування коштів від фізичних осіб за послуги розподілу природного газу:

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «Дніпропетровськгаз»

МФО 300119

ЄДРПОУ 03340920

IBAN UA343001190000026006044266001

АТ "Альянс Банк"

Призначення платежу - за послуги розподілу природного газу, особовий рахунок, ПІБ, адреса.

Але набагато зручніше робити це онлайн: в Особистому кабінеті на сайті 104.ua; за допомогою чат-ботів «7104ua» у Viber та «7104ua» у Telegram та за допомогою мобільних додатків 104Mobile для Android та 104Mobile Light для iPhone.

Ще раз хочу наголосити, що оплата за доставку природного газу – це, в першу чергу, інвестиція у власний комфорт та безпеку. Адже основним напрямком діяльності АТ «Дніпропетровськгаз» є підтримка безперебійного та безаварійного процесу розподілу газу нашим споживачам.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux